OKI C511dn

504 mm
Šířka
410 mm
22 kg

• , zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

Tiskárna plně nahradila Oki C330 dn, vysoká kvalita tisku, stejný spotřební materiál

• , zakoupeno v K24.cz

Tiskárnu OKI C511dn mám již potřetí. Po jednom až dvou letech se zhorší poměrně značně kvalita barevného tisku, i když používám jen originální tonery. S reklamací jsem neuspěla. Výmluvu prodejce (jiný obchod než tento) raději nezveřejňuji, rozumný člověk se nestačí divit. Když jsem měla koupit 3 tonery najednou, což obnáší více než
    6 000,- Kč, tak jsem zvolila raději novou tiskárnu, ve které jsou sice tonery poloviční, ale i tak mi cena 4 400,- Kč za tiskárnu i s těmito tonery přijde skvělá.
    Navíc nemám problém s tiskárnou, snad ty 2 roky vydrží.

• , zakoupeno v K24.cz

• Velmi kvalitní tisk, automatický duplex, černé tonery na 7 tis stran za 2 tis Kč (bezkonkurenční poměr cena/výkon); někdy se zadaří vytisknout i více stran, než je udávaná životnost toneru (např. moc netisknu barevně, tak s barevnými tonery na 5 tis stran běžně najedu i 8-9 tis stran)
    • Celkem kruté náklady na provoz - jakmile dojdou barevné tonery, tak se pomalu nedoplatíte, to už je možná lepší ji zahodit a koupit novou tiskárnu (mám s ní najeto 27 tis stran a průměrná cena po započtení úplně všech nákladů vychází 1,32 Kč/A4); pokud tisknete duplexem (já hlavně, i proto jsem si ji vybral), tak silně klesá životnost obrazového válce (papírově 20 tis stran, reálně 11-16 tis stran); pokud tisknete hodně najednou (stovky stran), tak po zahřátí tiskárny se strašně zpomalí tisk; pokud dojde některá z barev a vy potřebujete tisknout jen černobíle, máte smůlu, tiskárna odmítá pokračovat (to vnímám asi jako největší mínus); občas hlásí konec toneru, i když na potřepání ještě není prázdný (dřív jsem měl OKI C3200 a tam šlo počitadlo stránek obalamutit, tady u této to bohužel nejde); nemá ukazatel kolik papíru zbývá v zásobníku, takže bez jeho otevření (a zastavení tisku) nepoznáte, zda je plný nebo prázdný

S kvalitou tisku maximálně spokojen, s provozními náklady už moc ne; už mám druhou C511dn (s Oki CashBack vyšla cca na 3,5 tis - no nekup to), nicméně jakmile najdu jinou značku s levnějším provozem, dám Oki asi sbohem ...

Technologie tisku
Šířka
410 mm
22 kg

Part No.: 44951604

Tato tiskárna formátu A4 je ideální volbou pro náročné pracovní skupiny, kterým nabízí maximální návratnost investice společně s vysokou výkonností a mnoha dalšími vlastnostmi, které šetří náklady. Oboustranný rychlý a spolehlivý tisk v kompaktním zařízení je vhodný do firem s požadavky na velký objem profesionálně vytištěných dokumentů.

Tisk přímo v kanceláři snižuje náklady

Díky použití vysoce High Definition LED technologie jsou tiskové výstupy mimořádně kvalitní. Flexibilní zpracování médií ve spojení s vysoce kvalitním barevným oboustranným tiskem a unikátní aplikací OKI Template Manager umožňuje firmám těžit z výhod tisku nejrůznějších materiálů přímo na pracovišti - vizitky, bannery s délkou až 1320 mm, samolepky na CD/DVD, letáky atd.

Ekologická přívětivost

Tento model je vybaven funkcemi, které pomáhají zmenšovat negativní dopady na životní prostředí i provozní náklady. Režim automatického vypnutí automaticky vypne zařízení z režimu hlubokého spánku, pokud není tiskárna používána. To výrazně snižuje náklady na spotřebovanou energii.

• 30 stran za minutu černobíle, 26 barevně
  • Kapacita zásobníku papíru 350 listů (lze rozšířit až na 880)
  • Emulace GDI
  • Automatická duplexní jednotka a síťové připojení jako standard

Úplná specifikace

Tiskárna

Rychlost tisku 30 str./min černobíle, 26 str./min barevně

Doba tisku první stránky 8 sekund barevně, 7,5 sekundy černobíle

Doba zahřívání Do 60 sekund od zapnutí, do 32 sekund z úsporného režimu

Rychlost procesoru 266 MHz

Kompatibilita

Připojení Vysokorychlostní USB 2.0, síťová karta 10/100 TX Ethernet

Tiskový jazyk GDI (hostitelský tiskový systém Windows / Mac)

Síť a protokoly Síťová karta na základní desce s interním web serverem pro správu a nastavení tiskárny. Jsou podporovány všechny hlavní síťové protokoly. TCP/IP: ...

• , zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

• , zakoupeno v K24.cz

Navíc nemám problém s tiskárnou, snad ty 2 roky vydrží.

• Spotřeba proudu v úsporném režimu.
    • Po 2 letech používání, vše bez problému, tisku cca. 10 stránek týdně.

Konečně se mi dostal do ruky kvaltinější měřák spotřeby energie Voltcraft SBC-500 a
    - při vypnuté tiskárně, pouze v zásuvce: cca. 0,3 - 0,6W
    - hluboký spánek, zelená bliká: cca. 2W
    - normální úsporný režim, zelená svítí: cca. 4,5W
    Tj. hodnoty ve standby režimu jsou pěkné.
    (Naměřené hodnoty zdánlivého výkonuve všech úsporných režimech: 17 - 22 VA).

• , zakoupeno v K24.cz

• tichá, rychlá, kvalitní tisk, celkem nízká cena (4300 bez daně)

Úžasná tiskárna. Před ní jsem měl OKI C3200. Tadle C511 ji předčí naprosto ve všem - tichounká, famózní rychlost, naprosto skvělá kvalita tisku. Administrace přes webové rozhranní. Velké plus vnímám, že do ní jsou černé tonery na 7000 stránek (což byl jeden z důvodů, proč jsem po ní sáhnul).

• Kvalita tisku,
    • Tiskové náklady
    • 2 podavače
    • Bere hodně místa
    • Trochu hlučná
    • Spotřeba proudu - režim spánku

Vytisknuto cca. 300 stránek, mám ji 2 měsíce, kvalita tisku výborná, je to pořádný stroj (hmotnost, velikost).
    Ovladače ve Windows XP 32bit i Windows 8 64bit fungují dobře. Ovladače jsou v češtině. Toner obsahuje i mikro-(nano?) částečky? plastu?, díky tomu je při tisku tisk pěkně lesklý - jakoby poplastovaný - to se hodí na etikety - např. barva pozadí žlutá, popředí černá - a díky tomu "plastu" je pak etiketa celkem odolná vůči vodě nebo např. vlhkému hadříku - to se nedá srovnávat s inkoustovou tiskárnou.
    Ostrost tisku je perfektní (text), na běžné fotografie mi to též dostačuje.
    Když ji připojím přes levný měřák měřící spotřebu energie, tak si bere 18W a je jedno jestli je vypnutá!, nebo v hlubokém spánku nebo v úsporném režimu - když je v zásuvce tak si prostě pořád bere 18W? To není moc dobré pro síťovou tiskárnu. Pokud na měřák zapnu např. nabíječku na mobil neukáže nic - spotřeba je pod rozlišovací schopnost měřáku 5W, pokud na měřák zapojím úspornou žárovku 11W tak ukazuje 11W, takže pozor ! na té spotřebě bude něco pravdy !!! Já to řeším tak, že tiskárnu vytahuji ze zásuvky.
    Hlučnost je poměrně veliká, ale netisknu často proto mi to nevadí.
    Rychlost tisku perfektní, na těžší média díky technologii LED (etikety, obálky) tiskne také lépe. Max. šířka obláky a tiskového média je 215,9 mm.
    Až dojde startovací toner na 2000 stránek, koupím na 7000 a ekonomika tisku bude výborná.
    Celkově jsem s tiskárnou velmi spokojen.